Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

TRAJNIMI I AKTORËVE VENDORË MBI PLANIN E VENDOR TË VEPRIMIT TË EFIÇENCËS SË ENERGJISË

Me datë 23.01.2024 u realizua trajnimi i radhës me përfaqësues të biznesit, shoqërisë civile, medias dhe aktorëve të tjerë në Kurbin. Trajnimi nga eksperti Ergi Kadiu synon të informojë dhe ndërgjegjësojë aktorët vendorë mbi mundësitë dhe përfitimet në funksion të përfshirjes së tyre si pjesëmarrës aktivë për zbatimin e Planit Vendor të Veprimit për Efiçiencën e Energjisë në Kurbin.

Pjesëmarrësit, kryesisht përfaqësues të biznesit prodhues dhe të shërbimeve në zonë, shprehën vullnetin e tyre për të investuar në panele diellore pranë bizneseve të tyre për të reduktuar kostot e energjisë dhe orientuar drejt burimeve të energjisë së rinovueshme.

Planin Vendor të Veprimit të Efiçencës së Energjisë të Bashkisë Kurbin mund ta konsultoni në:

Ky projekt zbatohet nga #ASP në bashkëpunim me Institutin e Prishtinës për Studime Politike #PIPS dhe Bashka Kurbin dhe Komuna Suharekë me financimin e programit Ndërkufitar Shqipëri – Kosovë të Instrumentit të Paraaderimit IPA II të Bashkimit Evropian.

#IPACrossBorderCooperationProgrammeAlbaniaKosovo

#EuropeanUnioninAlbania

#Akademia e Studimeve Politike

#Prishtina Institute for Political Studies – PIPSS