Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mbledhja e Komisionit te Finances dhe Buxheti per shqyrtimine projekt buxhetit te vitit 2024

Në sallën e re të Këshillit Bashkiak, sot u mblodhën komisionet, përkatësisht Komisioni i Financës dhe Buxhetit, i cili në praninë e Kryetares së Bashkisë, zj. Majlinda Cara, dhe të drejtorëshës së Financave zj. Rake Kola, mori në shqyrtim projekt-buxhetin e vitit 2024 si dhe Programin Buxhetor Afatmesëm 2024-2026 dhe normat e harxhimt të karburantit për automjetet e bashkise. Pas diskutimeve dhe shpjegimeve të nevojshme, komisioni e përcolli projekt-vendimin për në mbledhjen e datës 19 dhejtor.

Gjithashtu edhe komisioni I Arsimit mori në shqyrtim projekt-vendimin për bursat për arsimin e mesëm të përgjithshëm dhe profesional, edhe në praninë e Drejtoreshës së Arsimit Zj. Bardha Pojani, duke kaluar për miratim në këshill bursat për të gjithë nxënësit që kanë aplikuar në Bashkinë Kurbin.

There are no comments yet